redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Warszawa

Warszawa 9 years 10 months ago #769

• tresher
  • tresher's Avatar
  • Początkujący tabacznik
W stolicy możliwości zakupu tabaki są ogromne. Można tu znaleźć prawie wszystko, o ile wie się, gdzie należy szukać. Aby pomóc Wam, drodzy tabacznicy opiszę miejsca mi znane, zawierające, nie tylko tabaki na co dzień dostępne, ale też rzadkie. Po pierwsze:
Centrum Handlowe/Dworzec - Warszawa Wileńska
W głębokich otchłaniach owego CH znajdują się trzy sklepy podzielone na kategorie: część dworcowo-peronową oraz część handlową.
W części D-P mamy dwa sklepy. Pierwszy z nich to kiosk na samym początku pasażu oferujący nam 3 rodzaje tabaki Chapman:
-Vanilla (4.50)
-Strong (4.50)
-Cherry (4.50)
Następne miejsce to kolejny kiosk, ale ten jest ukryty nieco dalej, jednakże dobrze widoczny. Przechodząc obok niego nie możemy nie zauważyć tabak, cygaretek i różnych wymyślnych lufek, oczywiście nie do tabaki. W środku siedzi miły Pan, który potrafi nam pomóc wybrać odpowiednią tabakę. Wybór tam ogranicza się do wyrobów Poschl'a, takich jak:
-Red Bull (7.0)
-Gawith Apricot (7.0)
-Ozona Spearmint (7.0)
-Ozona Orange (7.0)
-Ozona Snuffy Weiss (7.0)
-Lowen-Prise (7.0)
-Gletscher Prise (7.0)
-Ozona Cherry (7.0)
-Konigsprise, tabaka Królewska (4.0)
Oprócz części D-P mamy też Galerię Handlową, w której obok salonu firmy Apart jest Relay. W Relay'u możemy dostać:
Poschl:
-Red Bull (brak danych)
-Gawith Apricot (brak danych)
-Lowen-Prise (brak danych)
-Gletscher Prise (brak danych)
Chapman:
-Cherry (brak danych)
Samuel Gawith (puszka 20g)
-Extra Menthol (brak danych)
-Banana (brak danych)
Dworzec Centralny
"Szukajcie, a znajdziecie", tym oto cytatem zacznę omawiać sklepy z tabaką na Dw. Centalnym. Znajdują się tam 3 sklepiki, a bardziej odpowiednie będzie stwierdzenie kioski. Do pierwszego trafić jest dość łatwo. Jadąc tramwajem w kierunku Woli wysiadamy na przystanku Dw. Centralny i kierujemy się do wyjścia zgodnie z kierunkiem czoła tramwaju. Po zejściu na dół idziemy w lewo i aż za zakrętem ujrzymy małe okienko, w którym:
Poschl:
-Red Bull (brak danych)
-Ozona Raspberry! (brak danych)
-Ozona President! (13.90)
-Harvard's Special-Snuff (brak danych)
-Gawith Apricot (brak danych)
Samuel Gawith (bernard'owskie pudełeczka)
-Apricot (brak danych)
-Strawberry (brak danych)
McChrystal's (puszka 10g)
-The Original and Genuine (7.0)

Niedługo dalsza część tzn. końcówka Dw. Centralnego, Dworzec Wschodni, a także Millenium Plaza.
W nawiasach podane są ceny poszczególnych produktów. Mam nadzieję, że pomogłem
Last Edit: 9 years 10 months ago by tresher.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Warszawa 8 years 9 months ago #2669

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 67
Na Centralu, we wszystkich trafikach wybór jest pomiędzy Pöschlem (tylko produkty, które dystrybuuje TTI - czyli te najpopularniejsze: Ozony, Red Bull Strong, Gawith Apricot, Alpina, Gletscher Prise, Löwen Prise; rzadziej Königsprise, Radford, Packard's), a Samuelem Gawithem (kilka najpopularniejszych smaków: Cherry, Strawberry, Chocolate, itp.), no i Chapmany [edycja: Chapmanów już, niestety, dawno nie ma, wycofano je z produkcji.], i to wszystko. Przy WuKaDce kupimy jeszcze WoSy (zazwyczaj, nie wiedzieć dlaczego, jest tylko White non-tobacco), Ozonę President, białą Ozonę Snuffy Weiss, Radforda English Type, itp. Bez rewelacji, próżno szukać jakichś fajerwerków.

Na Pradze jest jeszcze gorzej, w Wileńskim znajdziemy to, co na Centralnym plus bananowy SG w puszkach, w Garamondzie na Targowej mają tylko Chapmany [edycja: Jak wyżej.].

W trafice na Kruczej dostaniemy podstawowe Pöschle i kilkanaście tabak Paula Gotarda. Warty odnotowania jest jeszcze salonik prasowy na Rondzie Jazdy Polskiej, w nowo wybudowanym wysokościowcu Zebra Tower. Najłatwiej dojechać tam metrem, do stacji Politechnika i wyjść z podziemia w stronę Placu Konstytucji, w ofercie mają (jak wszędzie) Pöschle i klika-kilkanaście Wosów (dość drogie - 5g za 10 PLN).

I zdecydowanie odradzam trafikę przy zejściu pod Marriottem (na rogu, na zakręcie przy samych schodach) - OSZUKUJĄ na cenach!!!

W Centrum Skorosze w Trafice (która jest trafiką jedynie z nazwy, a w rzeczywistości, to salonik prasowy) znajdziemy Chapmany.

Najlepiej jechać do Millennium Plaza - znajdują się tam 2 trafiki (na parterze i na 1. piętrze) z prawdziwego zdarzenia; jest wszystko czego dusza zapragnie, a nawet dużo więcej! Ta na 1. piętrze, to legendarny Sherlock, przeniesiony z KDT. Dostępne są wszystkie, dosłownie wszystkie, tabaki jakie są dystrybuowane na polskim rynku, zasoby są regularnie uzupełniane, a ponadto właściciel często jeździ do Czech i Słowacji (choć widziałem też towar sprowadzony np. z Rosji) po różne rarytasy i białe kruki. Ceny są bardzo przystępne, niekiedy taniej niż na Allegro. Raj! Mógłbym tam zamieszkać :) Jedynym mankamentem są sprzedawcy, w obu trafikach siedzą ludzie kompletnie "zieloni" - trzeba szukać samemu, albo iść po konkretny towar, wszelkie doradzanie, skończy się porażką. Wielbiciele tytoniu fajkowego również znajdą coś dla siebie, wybór ogromny i oczywiście znajdziemy tytonie niedostępne nigdzie indziej (Dunhille, Davidoffy i inne). Taka trafika w mieście, to skarb, więc reklamuję oba sklepiki z radością!
Last Edit: 8 years 5 months ago by Pastor.
The following user(s) said Thank You: Outlander

Re: Warszawa 8 years 4 months ago #4859

• Łukasz
  • Łukasz's Avatar
  • Początkujący tabacznik
A można w Millenium Plaza w którejś z tych dwóch trafik kupić coś Bernarda?

Re: Warszawa 8 years 4 months ago #4860

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Łukasz wrote:
A można w Millenium Plaza w którejś z tych dwóch trafik kupić coś Bernarda?

Tak, praktycznie wszystko.

Re: Warszawa 8 years 3 months ago #5028

• Outlander
  • Outlander's Avatar
  • Fazowicz
Byłem w Millenium Plaza w Sherlocku i rzeczywiście, bardzo fajne miejsce, naprawdę spory wybór, mnóstwo WoSów, sporo Bernarda, podstawowa oferta Poschla (niestety brak np. Packardsa czy Radforda, na które liczyłem). Niestety żadnego Paula Gotarda. I jeszcze parę pojedyńczych McChrystal's i innych takich. Ogólnie miejsce polecam, myślę, że będę tam częstym gościem :) Kupiłem Aechta Altbayerischer Schmalzera i jestem bardzo zadowolony :>

Re: Warszawa 8 years 3 months ago #5031

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Dużo Gotarda mają w trafice na Kruczej.

Re: Warszawa 8 years 3 months ago #5049

• Snufficator
  • Snufficator's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Ja polecam sklep tytoniowy zwany Bunkrem przy Aspekt. Jedziemy np. autobusem 116 na przystanek Aspekt gdzie jest supermarket Leclerc. Następnie idziemy w stronę księgarni Baczyńskiego przed pierwszym skrzyżowaniem po stronie przeciwnej do Leclerc będzie budynek w kształcie bunkra. Dokładniej opisując to jest na ul. Wólczyńskiej przed skrzyżowaniem Żeromskiego z Reymonta. Można też wysiąść przed przystankiem Aspekt i iść w stronę Leclerca (Aspekt.) Oprócz dużego wyboru papierosów cygar szisz mają tam też sporo tabak. Duży wybór Samuel Gawith, WoS i Poshla. Czasem trafiajaą się też inne marki. Kiedyś widziałem Molens. Ceny wyższe niż na Allegro.

W niedalekiej okolicy na skrzyżowaniu Reymonta z Broniewskiego jest nieźle wyposażony sklep 24 h a w nim Chapmany oraz pudła mixy WoSa. Wśród nich widziałem Camphor Mild, Queens Extra Strong, Grand Cairo, Lemon Toast, Tom Buck i wiele innych.

Re: Warszawa 8 years 3 months ago #5059

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Snufficator, ty z Żoliborza jesteś?

Re: Warszawa 8 years 3 months ago #5074

• Snufficator
  • Snufficator's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Okolice te są mi znane ;)

Re: Warszawa 8 years 3 months ago #5165

• Łukasz
  • Łukasz's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Małe stoisko z tytoniem jest w Blue City.
Z tego co zapamiętałem jest tam sporo Paula Gotarda, kilka rodzajów Samuela Gawitha, podstawowe Poschle, Medicated no 99 i Toque Menthol.

Re: Warszawa 8 years 3 months ago #5166

• Pastor
  • Pastor's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Po drugiej stronie Aleji, w hipermarkecie, też coś się znajdzie, ale raczej standard.

Odp: Warszawa 7 years 10 months ago #7424

gdzie kupić packkard's club i gawieth cola w warszawie?

Odp: Warszawa 7 years 10 months ago #7458

• skyisover87
  • skyisover87's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 4
Packard Club i Gawith cola jest w WOLA PARK na dole przy stoisku z fajkami, cygarami etc. Wybór mają całkiem całkiem. Kupiłem ostatnio tam Presidenta dla ojca ;) Ceny mają tylko troszkę za wysokie :/
Last Edit: 7 years 10 months ago by skyisover87.

Odp: Warszawa 7 years 4 months ago #10008

• mich_misiek
  • mich_misiek's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 4
W Centrum Skorosze w trafice nadal dostępny Chapman Virginia i Chapman Strong w cenie 3,8 zł :)

Warszawa 6 years 2 months ago #17665

• Tarantoga
  • Tarantoga's Avatar
  • Fazowicz
Czy sytuacja w stolicy nadal wygląda podobnie (oprócz cen :P)? No bo zaopatruję się w trafice tytoniowej w podziemiach centrum, ale wybór tam mały, stały no i pospolity.

PS: Przy okazji się spytam, czy ktoś, gdzieś słyszał o Packardzie w Wawie? Bo mnie zainteresowała ostatnio,a nie chcę przez Allegro kupować.
Last Edit: 6 years 2 months ago by Tarantoga.

Warszawa 6 years 2 months ago #17666

• Ego
  • Ego's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 11
Kupujesz przy WKD? Bardzo lubie ten kiosk, ostatnio sprowadzili nawet Bialego Slonia. Packarda znajdziesz...na Ursynowie, obok SGGW. Od strony Rodowicza w bloku znajduje się monopol 24. Poza Packardem znajdziesz tam też sporo WoSów ;)
The following user(s) said Thank You: Tarantoga

Warszawa 6 years 2 months ago #17667

• Tarantoga
  • Tarantoga's Avatar
  • Fazowicz
Ta moja jest w podziemiach, niedaleko Matrasu. Nie wiem czy mówimy o tej samej, bo w mojej chyba przez pół roku oferta tabaczna się nie zmieniła, i żeby nagle Białego Słonia sprowadzili? W każdym dzięki za info o Packardzie, na pewno się zaopatrzę.

Warszawa 6 years 2 months ago #17669

• Ego
  • Ego's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Jeżeli w podziemiach jest tylko jeden Matras to chyba mówimy o innej trafice. Stojąc na rogu przy McDonaldzie i patrząc na niego trzeba skręcić w prawo. Już z daleka widać szklaną szybkę zapełnioną wszelkiej maści tytoniami fajkowymi. Okieno jest za rogiem. Mają tam medyka, wszystkie podstawowe SG, trochę Poschla, Białego Słonia i zawsze kilka tymczasowych tabak( trafiłem min. na JIP Medicated, 6photo Medicated66, Mr Dude Gold czy Baltic6). A gdzie dokładnie jest ta, o której Ty mówisz? :D

Warszawa 6 years 2 months ago #17734

• Tarantoga
  • Tarantoga's Avatar
  • Fazowicz
Powiem szczerze, że nigdy nie pamiętam w którym kierunku szło się od Matrasu. Ale w ciągu paru najbliższych dni będę w okolicach, więc sprawdzę i uaktualnię ;). A co do twojego opisu, to masz na myśli MacDonalada w podziemiach? Bo przez chwilę próbowałem dopasować twój opis do Maca na Świętokrzyskiej i ni huhu nie chciało pasować.

Warszawa 6 years 2 months ago #17737

• Ego
  • Ego's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
Tak, chodzi mi o McD w podziemiach. Po drodze od niego do trafiki jast...Matras! :D Nie wiem czy chodzi nam o tego samego, myślałem że w podziemiach jest tylko jeden - niespodzianka :)

Warszawa 6 years 2 months ago #17745

• Tarantoga
  • Tarantoga's Avatar
  • Fazowicz
Dzisiaj byłem, sprawdziłem, i rzeczywiście, są 2 Matrasy .Stojąc przodem do Maca, trzeba iść do tyłu i po jakimś czasie powinno się dotrzeć do drugiego Matrasu. Stojąc tyłem do niego, idzie się w lewo, w dół po schodach i zaraz powinna być tytoniowa trafika po lewej. Ale porównałem ceny z tą twoją i w mojej są wyższe o ok. 1-1,50zł także nie polecam, przerzucam się na twoją :D.

Re:Warszawa 5 years 11 months ago #18509

• karnio
  • karnio's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 1
A czy tabakę można dostać w zwykłym kiosku Ruchu? Tak się złożyło, że zawsze kupowałem przez internet i tam nie sprawdzałem.
Time to create page: 0.183 seconds