redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 6 years 6 days ago #18201

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 43
W małym sklepiku, Snuff & Segar Parlour na londyńskim Covent Garden dostępne są rarytasy - tabaki Mullins & Westley. Okazjonalnie zdarza się, że pojawiają się one w nieoficjalnym obiegu na rynku polskim - w cenie... około 80zł za puszkę!

Tymczasem koszt puszki na Covent to jedyne £4.75 - co daje 24zł za puszkę. Jest to o wiele rozsądniejsza kwota niż wspomniane 80zł.

Otóż istnieje możliwość złożenia zamówienia bezpośrednio u producenta - do tego dochodzi koszt przesyłki, który według menedżera wahałby się między 3 a 7 funtów - w zależności od wielkości zamówienia (do podziału między chętnych oczywiście)

Jeśli znajdą się chętni na zakup - wyjdzie o wiele taniej, nasze kolekcje wzmocni rarytas, a nasze nozdrza niebywała przyjemność.

Pozwolę sobie skopiować od Kleksa punkty misji z wątku o zakupach Crazy George. Musimy:

I. Zebrać doborową grupę osób chętnych by zakupić tabaki Mullins & Westley
II. Wyłonić/wciągnąć do grupy osobę chętną wykonać przelew zagraniczny w funtach - PayPalem teoretycznie nie można płacić za wyroby tytoniowe, więc producenci raczej nie zaakceptowaliby takiej formę płatności. Taki przelew to też koszta, na które będziemy się musieli zrzucić - zależne są one od banku i mogą się w zależności od nich dość sporo wahać, dlatego warto wybrać najkorzystniejszą opcję.
III. Obliczyć wg. jakiego kursu funta płacimy i wysłać Porucznikowi należność za tabakę (w tym koszta przesyłki na terenie Polski).
IV. Zamówić tabaki.
V. Rozesłać je do wszystkich zainteresowanych - to jest kilka złotych poleconym, w zależności od ilości.
Last Edit: 6 years 6 days ago by Karaś.
The administrator has disabled public write access.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 6 years 6 days ago #18202

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Podpisuję się pod tym, świetny pomysł. Biorę! ;)

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 6 years 6 days ago #18204

• Lukeskywalker
  • Lukeskywalker's Avatar
  • Początkujący tabacznik
  • Thank you received: 3
To moze jest Postillion do zdobycia? :)

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 6 years 6 days ago #18205

• Alaundo
  • Alaundo's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 71
Zmylił mnie ten tytuł. Gdy zobaczyłem "dla ogrodników", to z racji wykonywanego zawodu, poczułem się zobowiązany. Okazało się, że chodzi o tabaki z Covent GARDEN. Jedną lub dwie może bym spróbował ale przy tak dużych kosztach dodatkowych muszę się dłużej zastanowić czy ma to sens.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19085

• Lukeskywalker
  • Lukeskywalker's Avatar
  • Początkujący tabacznik
Napisałem tutaj, bo wiem, że tutaj to prawie wszyscy czytają, a rzecz ma się do zamówienia M&W z uwagi, że tutaj coś nie idzie, napisałem więc do naszego głównego dostawcy w tej sprawie tzw. Ducha-Snuffa ;) pozwole sobie zacytować odpowiedź:
"W dobrym momencie się Pan odzywa, bo jesteśmy na etapie dogrywania zamówienia z M&W. Za 3-4 tygodnie towar powinien być u nas.Nie jest to tania tabaka, do tego przy niewielkiej ilości przesyłka wychodzi drogo w przeliczeniu na sztukę. Zobaczymy na jaki kurs trafimy, ale 42-45zł będzie trzeba na nią liczyć.

Myślę, że ostatecznie nie weźmiemy wszystkich aromatów, dlatego jeśli ktoś by się zgłosił do tego zamówienia, to najlepiej podeślijcie listę, bym przy zamawianiu uwzględnił Wasze zapotrzebowanie:)"
Także nic dodać nic ująć.
To może lista, nie znam pełnej oferty tej firmy, ale z pewnością szukam naturalnego blendu, bez kwiatków i innych chabaziów

Lista :
1. MULLINS & WESTLEY PARTICULAR x1

Zapraszam do wpisywania się na listę.
Last Edit: 5 years 10 months ago by Pablo.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19086

• Tomaszb
  • Tomaszb's Avatar
  • Tabacznik
  • Thank you received: 32
Wygląda na to, że są 4 w stałej sprzedaży. Takie coś znalazłem na Snuffhouse:
They have 4 everyday snuffs (Particular, Keen Scented, Jock's Choice, Mature Crumbled) and four rotating monthly "manager's specials" (Rumba, Emerald Mocha, Covent Rose, Citrus Delight). To get the latter four you either have to visit the shop in person, or get someone to visit the shop for you. However, Snuffstore.de does carry the full range, at a bit of a mark-up.

Its pretty obvious that they are produced by Wilsons of Sharrow, and most are simply WoS snuffs rebranded. I haven't tried the full range, but Mature Crumbled is probably the same as Best SP. Particular is a bit of a plainer SP: probably WoS SS or SP2. Keen Scented is one of WoS's various menthols. I don't have any of any on hand to make a comparison. Jock's Choice is certainly unique, and I've never come across a WoS blend that is anything like it. Although it might be a mixture of F&T Seville and Ton Buck. Rumba: not tried but probably unique. Of the others I've had the Rose, but the names should tell you which WoS is comparable.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19097

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Ja tym razem niestety nie dołączę do zamówienia, już i tak zrobiłem w ostatnim czasie ogromne zakupy, ale fajnie że jest taka inicjatywa. Może uda mi się na jakiegoś załapać jak już będą sprowadzone i dostępne an allegro.

Gdyby ktoś miał problemy ze zdecydowaniem się to tu są recenzje, co prawda tylko kilka ale lepszy rydz niż nic:
www.top25snuff.com/tabaki-snuff/tabaki/mullins-a-westley_c18/order:reviews/

Najbardziej jestem ciekawy Mature Crumbled, obie recenzje pochlebne.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19152

• ProgressFan
  • ProgressFan's Avatar
  • Zaawansowany tabacznik
  • Thank you received: 16
Chętnie dołączę. :)

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19157

• Lukeskywalker
  • Lukeskywalker's Avatar
  • Początkujący tabacznik
ProgressFan wrote:
Chętnie dołączę. :)
To jest nas dwóch póki co :) Napisz tylko jaki Blend.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19159

• Nitzo
  • Nitzo's Avatar
  • Redaktor serwisu
  • Thank you received: 158
Panowie tylko ustalcie sobie szczegóły. Bo ten temat dotyczy jak sądzę zamówienia bezpośrednio z Londynu/za pośrednictwem jakiejś angielskiej strony, a kolega Lukeskywalker zamierza zamówić od użytkownika allegro- Snuffspirita.

Były dwa tematy (ten w którym teraz piszę i drugi o zamówieniu od Snuffspirita), ale ktoś się tym zaopiekował i został jeden. W tym momencie pierwsze kilka postów ma się nijak do tematu zamówienia od Snuffspirita, dlatego ważne jest ustalnie szczegółów i dojście do porozumienia.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19161

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
Jeśli SnuffSpirit zgodzi się sprowadzić to jest to lepsza opcja niźli sprowadzanie na własną rękę - i dla nas i dla niego.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19164

• ziomoziomal
  • ziomoziomal's Avatar
  • Miłośnik tabaki
  • Thank you received: 54
Drogi Karasiu, w temacie "Co zażywasz" zadeklarowałeś się że będziesz zamawiać. Czy pytałeś Michała o zdanie, być może jemu uda się sprowadzić taniej?

Podobnie jak pisałem ponad 2 miesiące temu, nadal jestem chętny.

ProgressFan, czemu tak długo nie było Cię na forum? ;)

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19165

• Karaś
  • Karaś's Avatar
  • Miłośnik tabaki
ziomoziomal wrote:
Drogi Karasiu, w temacie "Co zażywasz" zadeklarowałeś się że będziesz zamawiać. Czy pytałeś Michała o zdanie, być może jemu uda się sprowadzić taniej?

Miałem na myśli Pocztyliona... jakbym mówił o M&W to bym tu napisał.

Zakupy grupowe - edycja dla ogrodników 5 years 10 months ago #19177

• Lukeskywalker
  • Lukeskywalker's Avatar
  • Początkujący tabacznik
ziomoziomal wrote:

Podobnie jak pisałem ponad 2 miesiące temu, nadal jestem chętny.

ProgressFan, czemu tak długo nie było Cię na forum? ;)
wkleiłem odpowiedź od duchasnuffa kwestia stworzenia listy, a żeby nie było wątpliwości zdaje się że trzeba założyć nowy temat. JAk zresztą sugerował Nitzo.
Time to create page: 0.162 seconds