redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Stammheimer Hopfen Schnupf
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Sierpień 28, 2011)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Wycieczka na uprawę chmielu.

Do zakupu tej tabaki firmy Mc Chrystal skłonił mnie ciekawy nietypowy aromat- aromat chmielu- nie mylić z zapachem piwa! Za 10 gram (według informacji jednego z użytkowników top25snuff 8,75 g) tej zacnej tabaki zapłaciłem 13 zł. Było warto!

Tabakierka:
Bardzo porządna metalowa, okrągła tabakierka. Podobna jak w innych kryształkach ale dużo większa, Pozytywnie zaskoczyło mnie ,że tabakierka nie jest wypełniona ponad ścianki tabaką co jest standardem w WoSach i w większości kryształków. Naklejka z nazwą i małym obrazkiem szyszki chmielowej jest bardzo estetyczna, ponadto nie ściera się.

Konsystencja i wrażenia przed zażyciem:
Tabaka drobno mielona ale nie na pył, jednolita odrobinę ciemniejsza niż większość tabak angielskich. Wilgotna jak na "anglika". Po otwarciu w całym pokoju unosi się zapach chmielu.

Zażycie:
Bardzo dobrze uchwycony zapach szyszki chmielowej. Aromat w nosie utrzymuje się długo, oprócz chmielu wyczuwam także nutę dobrej jakości tytoniu. Po dłuższym czasie w nosie pozostaje słodko-cytrusowy zapach. Na szczęście do tabaki nie upchano żadnych upiększaczy typu menthol. Jeżeli ktoś nigdy nie miał okazji być w miejscu uprawy chmielu to po zażyciu przeniesie się prosto między tyczki z dojrzewającym chmielem.
Nigdy nie dane mi było spróbować tabaki o choćby zbliżonym aromacie. Najbliżej była tabaka sosnowa od Bernarda (z bardzo długą i trudną nazwą)

Tabakę polecam zarówno wielbicielom tabak angielskich jak i ich przeciwnikom. Na pewno większość osób będzie zadowolona z wyboru i doceni to ,że producent nazywając tę tabakę chmielową nie minął się z prawdą.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Dobre odwzorowanie tego rzadkiego wśród tabak aromatu
-Puszka łącząca tradycję z funkcjonalnością
Minusy Tabaki
-Mała dostępność
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or